Lochy Watykanu

„Bunt, niezależność sądu, wolność myśli (…), niepokoić, to moja rola” – tak określał swoje pisarstwo André Gide (1869-1951), francuski pisarz-humanista, laureat Nagrody Nobla.

Lochy Watykanu to niewątpliwie najbardziej znana powieść Gide’a, głównie za sprawą kontrowersji, które wywołała: oskarżano ją o herezję i niemoralność, a jej autora odsądzano od czci i wiary. Materia utworu jest jednak dużo bardziej skomplikowana, niż chcieliby tego jego adwersarze. Jest to przede wszystkim błyskotliwa satyra na mieszczaństwo i religijne konwenanse, z dominującym wątkiem rzekomego spisku masonerii, polegającego na porwaniu i więzieniu papieża w tytułowych podziemiach stolicy apostolskiej.

Cena: 24,90 zł

Kup na:
Kup na ebuka.pl

Opis

„Bunt, niezależność sądu, wolność myśli (…), niepokoić, to moja rola” – tak określał swoje pisarstwo André Gide (1869-1951), francuski pisarz-humanista, laureat Nagrody Nobla.

Lochy Watykanu to niewątpliwie najbardziej znana powieść Gide’a, głównie za sprawą kontrowersji, które wywołała: oskarżano ją o herezję i niemoralność, a jej autora odsądzano od czci i wiary. Materia utworu jest jednak dużo bardziej skomplikowana, niż chcieliby tego jego adwersarze.

Jest to przede wszystkim błyskotliwa satyra na mieszczaństwo i religijne konwenanse, z dominującym wątkiem rzekomego spisku masonerii, polegającego na porwaniu i więzieniu papieża w tytułowych podziemiach stolicy apostolskiej.

Szczegóły

Tytuł Lochy Watykanu
Autor André Gide
Tłumacz Tadeusz Żeleński
Liczba stron 225
Format EPUB, MOBI
ISBN 978-83-7954-189-8 (EPUB)
978-83-7954-190-4 (MOBI)
Data pierwszego wydania styczeń 2022
Język polski
Wersja 1.0

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Lochy Watykanu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.